قرار دادن بیماری پارکینسون جزء بیماری خاص

دکتر فقیهی: تلاش داریم بیماری پارکینسون را جزء بیماری‌های خاص قرار دهیم.

گفتگوی اختصاصی خبرگزاری گمانه با دکتر محمودرضا فقیهی مدیرعامل انجمن پارکینسون ایران

مدیرعامل انجمن پارکینسون ایران در ابتدای این گفتگو از چگونگی تشکیل این انجمن گفت و بیان داشت:

با تلاشی که دوستان ما انجام دادند سازمان مردم نهادی برای حمایت از بیماران پارکینسون ایجاد شده که ترکیبی از بهترین‌ها در هیئت علمی آن حضور دارند.این انجمن جهت شناسایی و سازماندهی بیماران و رفع مشکلات آنها تشکیل شده و برنامه‌های خوبی ، جهت حمایت از بیماران تدارک دیدیم.

دکتر فقیهی درباره اهداف این انجمن نیز اظهار داشت: وجود این تشکیلات برای بیماران کاملا ضروری است. بحث اصلاح سبک زندگی آموزش کافی و اطلاع‌رسانی درباره بیماری مطرح است که در این انجمن با ما به طور جد پیگیر هستیم.

اولویت اصلی ما حمایت از بیماران پارکینسونی است با این رویکرد که آنها را آموزش دهیم تا با این بیماری بهتر کنار آنان تلاشمان این است که مشکلات داروی این بیماران را به حداقل برسانیم انشاالله با کمک مدیران ارشد وزارت بهداشت این موضوع نیز برطرف شود.

وی درباره تلاش های تحقیقاتی اعضای هیات علمی این انجمن عنوان داشت: راهکارهای درمانی که قابلیت اجرایی دارند در هیئت علمی این انجمن را بررسی می شود تا به مرحله اجرا برسد امیدوارم بتوانیم در این راستا موفق باشیم. بیماران می‌توانند به وب سایت انجمن مراجعه کنند و اعضای انجمن شوند تا برای اصلاح سبک زندگی آنها برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم

دکتر محمودرضا فقیهی در پایان نیز با اشاره بر لزوم حمایت دولت جدید از این مجموعه گفت: انجمن در حال برنامه‌ریزی برای خدمت رسانی در سراسر کشور برای اعضای خود است هم اکنون در حال رایزنی با مسئولین مربوطه هستیم تا مراکز جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران اختصاص دهیم تلاش می‌کنیم بیماری پارکینسون را جزو بیماری‌های خاص قرار دادیم.