یاری رساندن دولت جدید درزمینه تامین دارو

دکتر حبیبی: انتظار ما از دولت جدید این است که در زمینه تامین دارو به بیماران پارکینسونی یاری رساند

گفتگوی اختصاصی خبرگزاری گمانه با دکتر حبیبی متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص اختلالات حرکتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دکتر حبیبی در ابتدای این گفتگو در تشریح بیماری پارکینسون بیان داشت: بیماری پارکینسون شامل اختلالات حرکتی یا کاهش و افزایش حرکت فرد نسبت به نرم جامعه است.

در بیماری پارکینسون در پارکینسون فقر حرکت داریم. علیرغم اینکه قدرت فرد ثابت است دچار اختلال در انجام امور روزانه می‌شود

حبیبی در پاسخ به این سوال که آیا استاندارد های روز دنیا در درمان این بیماری در ایران رعایت می شود گفت: در کشور ما برای درمان پارکینسون از تکنولوژی های روز دنیا استفاده می‌شود که مورد توجه ترین روش ، عمدتاً درمان دارویی است که به لحاظ تکنولوژیک و ساخت دارو همینطور آموزش نیروی انسانی چیزی از استانداردهای روز دنیا کم نداریم.
به لحاظ کیفی نیز در زمینه تامین نیروی انسانی در زمره جمعیت پزشکان متخصص بیماری هستیم.

این عضو انجمن پارکینسون ایران در توضیح فعالیت های این انجمن نیز اظهار داشت: امیدواریم در شرایط فعلی انجمن پارکینسون در زمینه تسهیل فرایند واکسیناسیون بیماران پارکینسونی کمک حال بیماران باشد. این کمک ها می‌تواند شامل ، تامین خدمات رفاهی یا کمک به انجام امور اداری بیماران ، آموزش مجازی بیماران و از آن مهمتر آموزش همراهان بیماران باشد.

وی در تشریح وضعیت تامین دارویی موجود نیز عنوان کرد: در پایان این دولت و شروع دولت بعدی با توجه به تحریم دارویی دچار کمبود دارو در زمینه بیماران پارکینسونی هستیم. انجمن پارکینسون می تواند با تبادل نظر یا قراردادهای دارویی با داروخانه ها و وزارت بهداشت این امر را تسهیل کند.

وی همچنین در پایان این گفت‌وگو با بیان مشکلات موجود برای بیماران پارکینسونی به بیان انتظارات این انجمن از دولت جدید پرداخت و گفت: انتظار ما از دولت جدید علیرغم حل مسائل اقتصادی کشور این است که در زمینه دسترسی بیماران پارکینسونی به داروهای خود کمک حال آنها باشد.